Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!

2010. november 20. barátságos öregfiúk mérkőzés:

CSSK Old Boys - Hódmezővásárhely 6-6 (0-3)

Gólszerzők: Dr. Nagy I. (2), Béres Z. (2), Fabulya J., Lukács B.

2010. november 6. barátságos öregfiúk mérkőzés

Hódmezővásárhely Öregfiúk - CSSK Old Boys 2-4 (1-0)

Gólszerzők: Tárnyik Z. (2), Béres Z., Szarvas A.

Diószeg, oda-vissza

Bármely útvonaltervezőbe beírva ez a kirándulás 750 km megtett utat és minimum 10 óra megszakítás nélküli utazást jelent, a CSSK Old Boys-nak ezt a 750 km-t több mint egy hónap alatt sikerült abszolválnia. Az utazás 2010. augusztus 21-én kezdődött, amikor is vendégül láttuk Csorvás testvérvárosának, a szlovákiai Diószegnek nemrég megalakult öregfiúk csapatát. A szombati kora délutáni érkezést követően egy ebédre, majd délután egy mérkőzésre került sor, ahol igazságosnak mondható 2-2-es döntetlen született. A hazai csapat mindkét gólját Fabulya János szerezte. A meccs után a Hérics Szálló konferenciatermében a két csapat játékosai, a hozzátartozók egy – kinek késő estig, kinek tovább tartó – vacsorán vettek részt. A feltálalt, Zsiga Róbert által elkészített marhapörkölt mindenki tetszését elnyerte. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Szilágyi Menyhért, Csorvás város polgármestere is. Másnap a reggeli után indult haza Diószegre a 15 fős vendégcsapat, akik a későbbi visszajelzések alapján igen elégedettek voltak mindennel.

A visszavágóra 2010. szeptember 25-én került sor Diószegen. A kora reggeli indulást követően – néhány pihenőt beiktatva – kb. 6 órás utazással, nem sokkal dél előtt érkeztünk meg Diószegre. Csapatunkat Szabó Antal polgármester úr várta és a városháza üléstermében rövid „eligazítást” tartott a hétvégi programokról. Megtudtunk néhány dolgot a város történelméről és nevezetességeiről is. Ezt követően bejártuk azokat a helyeket, ahová ebben a két napban el kellett találjunk. Megnéztük a focipályát és az esti vacsora helyszínét is. Ebéd után foglaltuk el a szállásunkat, ahonnan rövid szieszta beiktatásával indultunk ki a pályára.

A mérkőzés délután 4 óra körül kezdődött, számunkra igen kedvezően. Az első félidőben három gólt is sikerült szereznünk, míg az ellenfél egyszer sem talált a kapunkba. Az első gólt Béres Zoltán, a diószegi hálóőrrel „kényszerítőzve” rúgta, a következő két találatban pedig a Zsiga testvérek játszották a főszerepet. A másodiknál egy jobboldalról jégkorongos módon erőből, laposan belőtt labdát Zsiga Iván kapásból pofozott a kapuba, míg a harmadikat Iván beadásából bátyja, Robi szerezte. Ennek a megnyugtató előnynek a birtokában vártuk tehát a második félidőt. A háromgólos vezetést egészen a 70. perc környékéig tudtuk tartani. Mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek. Ahelyett, hogy végérvényesen eldöntöttük volna a mérkőzést a saját javunkra 20 perccel a lefújás előtt egy védelmi hibából 1-3-ra szépített Diószeg. Ez azonban nem gátolt meg minket abban, hogy ugyan olyan nyugodtan játszunk tovább, mint – talán a túlságosan is megnyugtató előny tudatában – ahogy eddig is tettük. Ennek az eredménye az lett, hogy pár perc múlva már 2-3 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. Azonban még ez sem ébresztette fel a csapatot, pedig még 15 perc hátra volt a mérkőzésből. Természetesen a belelkesült hazai gárda egyfolytában támadott és ki is egyenlített, majd a vége előtt néhány perccel a negyedik, győzelmet jelentő gólt is megszerezte. Diplomatikus vereségnek is beállíthatnánk a történteket, hogy nem szerettük volna elvenni vendéglátóink jókedvét az esti vacsora előtt, de sajnos ez nem így történt. Ezt bizony „el…, nem kicsit, nagyon”! Sajnálatos módon nem sikerült sérülésmentesen lehoznunk a találkozót, egy csorvási kontránál ugyanis az egy hajszállal – az ő elmondása szerint pontosan 5 cm-rel – hosszabb labdára rárajtoló Baráth Lajos combizom sérülést szenvedett. A csapat szakértőinek egybehangzó véleménye alapján azonban azon a mérkőzésen, ahol Loló részt kíván venni, már 100%-os állapotban állhat a gárda rendelkezésére.

A mérkőzés után egy kis welcome drinkkel öblítettük le a rossz szájízt, majd a szálláshelyen készültünk az esti vacsorára. Az esti program fél nyolc körül kezdődött és ki-ki a vérmérséklete és energiaszintje szerint tért nyugovóra. Volt, aki késő estig bírta, volt, aki korán feküdt le és voltak olyanok is, akik nagyon korán. Egy biztos, elalvás előtt mindenki eljutott a szálláshelyre. Másnap reggel az esti lefekvés függvényében ki fáradtan, ki pihentebben ébredt és előfordult az is, hogy valakinek gyorsan kellett (volna) sokat aludnia. A reggeli után a polgármester úr rábeszélte a csapatot egy kis relaxálásra a diószegi, nem oly rég felépített fürdőben. Bár többnyire a korai indulás mellett volt a csapat, senki sem bánta, hogy szánt egy kis időt erre a lazításra. Így hát ellazultan, a hosszú útra felkészülten indultunk haza, bár akadt olyan is, akit gyakorlatilag fejbevágott az indulás ténye. A hazaút – néhány paranormális módon eltűnt, majd végül előkerült szendvics és mobiltelefon okozta kisebb „ijedtségen” kívül – viszonylag nyugodtan telt. Műszaki hiba nem hátráltatta a haladást, így a fürdőzés által megfelelő módon ellazult társaságnak csak a rekeszizma volt kitéve – nem kis – megterhelésnek. Elmondhatjuk, hogy mindenki gazdagodott sok kellemes emlékkel, ki-ki egy új csengőhanggal, vagy a hagyományos ételekből általa – rá oly jellemző módon – összeállított és így különlegessé tett étek okozta kulináris élvezettel.

Itt szeretnénk köszönetet mondani Diószegnek a szíves vendéglátásért, Csorvás Önkormányzatának a Hérics szálló bérmentes használatáért és Diószeg csapatának elszállásolásáért, a Csorvás Sportjáért Alapítvány utazási támogatásáért, valamint minden aktívan résztvevő személynek, aki lehetővé tette, hogy ezt az időutazást átélhessük. Reméljük, hogy a mi esetünkben is igaz lesz a Casablanca c. film zárómondata: „I think this is the beginning of a beautiful friendship.” ’’ Azt hiszem ez egy szép barátság kezdete’’